miniPiezon®

MiniPiezon® jest stosowany w profilaktyce chorób przyzębia. Często stosuje się go przy zabiegach usuwania kamienia nazębnego. To nowoczesne urządzenie wykorzystuje ultradźwięki. Dzięki nim zabiegi są szybkie, precyzyjne, skuteczne, bezbolesne i komfortowe dla pacjenta.

Zalety stosowania miniPiezon® w zabiegach dentystycznych:

  • łagodne i szybkie usuwanie kamienia nazębnego i bakterii z powierzchni zębów
  • urządzenie umożliwia precyzyjne dojście i czysz-czenie kieszeni zębowych
  • możliwa większa precyzja i mniejsza inwazyjność w porównaniu z konwencjonalnymi metodami usuwania kamienia nazębnego i innych osadów znajdujących się na powierzchni zębów
  • możliwość łączenia z leczniczymi zabiegami płukania jamy ustnej w specjalnych roztworach

Zabieg usuwania kamienia nazębnego za pomocą MiniPiezonu® polega na oczyszczeniu powierzchni zębów z kamienia, płytki nazębnej i przebarwień powierzchniowych.

Jeżeli płytka nazębna nie jest regularnie usuwana, może stać się przyczyną zapalenia dziąseł. Symptomy złego dziania się, to zaczerwienienie dziąseł, opuchlizna i prze-krwienie dziąseł. Wczesne stadium zapalenia przyzębia jest nazywane zapaleniem dziąseł. Można je całkowicie wyleczyć dzięki odpowiedniemu, profesjonalnemu czyszczeniu w gabinecie dentystycznym w połączeniu z udoskonaloną higieną jamy ustnej na co dzień w domu.

Kolejnym etapem nieleczonej choroby może być zapalenie przyzębia. Płytka nazębna i żyjące w niej kultury bakterii narastają głębiej i głębiej dostając się poniżej powierzchni dna kieszonki dziąsłowej. W efekcie dziąsła zaczynają się cofać i oddzielać od zębów. Szczeliny pomiędzy dziąsłami i zębami zaczynają tworzyć tak zwane kieszenie. Nawet na tym etapie pacjenci mogą odczuwać jedynie niewielki dyskomfort. Zbyt często pacjenci zwracają się do specjalisty dopiero wtedy, gdy poziom dziąseł dookoła kości i zębów jest obniżony do tego stopnia, że jeden lub kilka zębów trzeba usunąć. Taka infekcja może wpływać nie tylko na zdrowie jamy ustnej, ale także prowadzić do innych poważnych chorób ustrojowych takich jak cukrzyca czy choroby układu sercowo-naczyniowego.

Dodatkowo palenie, stres i czynniki genetyczne mogą zwiększać narażenie pacjenta na występowanie chorób przyzębia. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i wizyty kontrolne w gabinecie dentystycznym, a także okresowe czyszczenie zębów z powstających na nich osadów.